15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија:  Мертен предложен за нов амбасадор

Американскиот претседател Џо Бајден го предложи Кенет Мертон за нов американски амбасадор во Бугарија на местото на  Херо  Мустафа, која е во Бугарија од 2019 година.Ова вчера беше објавено на веб-страницата на Белата куќа. Номинацијата на Бајден сега треба да биде одобрена од Сенатот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles