19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Влада: За 3 години 5 милиони евра за возила

Владата за само три години потрошила 5 милиони евра за изнајмување на возила и тоа фаворизирајќи еден ист оператор, без да се види анализа на исплатливоста, утврдила Државната комисија за спречување на корупција. Поради тоа Антикорупциска ќе достави и анализа до владата, односно министерството за политики за добро владеење на Славица Грковска да се обрне внимание на договорите.

Според конечниот извештај на Државниот завод за ревизија, вкупниот број на моторни возила со кои располага Службата за општи и заеднички работи 126 моторни возила, од кои со 90 располагала таа, а 36 биле распределени во други институции.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles