15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Лекарска комора: Признание за д-р В. Марковска

Д-р Весна Марковска, педијатар од Берово е добитник на највисокото признание на Лекарската комора за 2021 година, Плакета „Св.Наум Охридски“. Д-р Марковска пружа здравствена заштита на околу 4.000 пациенти. Таа е посветена на волонтерска работа и на превентивни прегледи на новородени и доенчиња како единствен педијатар во околината на Берово. Благодарение на нејзината волонтерска дејност, породилниот оддел во Општина Берово сеуште опстојува и се поддржува. Наградата „Св. Наум Охридски“ е највисоко признание на Комората кое се доделува на доктор на медицина за особени остварувања во областа на здравството, односно на доктор кој особено се истакнал со совесно и одговорно извршување на докторската професија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles