21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Албанија: Две жртви од невремето

Две лица го загубија животот во Албанија од силното невреме што ја зафати вчера доцна попладне, проследено со обилни дождови, силен ветер и електрични празнења. Од удар на гром кој удрил во куќа во близина на  северниот град Скадар,  починал 51- годишниот Арбен Иванај. Втората жртва е 74- годишен маж чиј труп е пронајден во водите крај пристаништето во Валона.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles