14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Бектеши: Едната маржа да е 5, другата 10 %,

Предлогот за делумно укинување на трошоците за увозот на 80 отсто од храната во земјава за малите и големите трговци, од 5 па до 25 осто за одредени производи, веќе е стигнат до министерството за економија, потврди синоќа министерот Крешник Бектеши во тв-гостување на емисијата „Вин-Вин“. Тоа грубо би значело дека ако одреден производ се продава по 100 денари во големите ланци на маркети, на друго место не би можел да биде поскап од 110 денари, објасни министерот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles