21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Дождот во Штип синоќа ги наполни подрумите во населбата 8-ми Ноември, штетите се големи

Обилниот дожд синоќа ги наполни подрумските простории на неколку згради во штипската населба 8ми Ноемрви. Станарите штетите ги видоа уште синоќа, а утрово тие беа уште поголеми.

Во изминатите години ваков проблем станарите немале, а сега тврдат дека штетата им дошла по реконструкцијата на улицата.

Идентични проблеми има и во друѓи штипски населби, но одговорноста за синоќешната поплава е на изведувачот кој ќе треба да се соочи со нова адаптација, но и оштетените станари.

ЈП Стипион и општината Штип во случајов немаат никаква одговорност, а изведувачот благовремено е известен за можните последици од несоодветно изведената реконструкција, велат од општина Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles