1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Крадци повторно интензивно маневрираат низ штипската населба Сењак , се жалат граѓани

По извесен период крадците повторно се вратија во штипската населба Сењак и тие интензивно маневрираат во населбата, се жалат оштетени граѓани.

Пријави на оштетени граѓани за кражби од населбата Сењак и други населби во СВР Штип има, поради што активностите се засилени, ас оперативно се работи на терен. Ги повикуваме граѓаните дополнително да го заштитат својот имот, а паралелно полицијата ќе реагира соодветно своите ингиренции, велат од СВР Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles