11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Денес е задушница, а утре духови. Сите се сеќаваат на блиски починатите

Денес е задушница, а утре Духовден два дена во кои православните христијани со посета на гробните места интензивно се сеќаваат за блиски починатите.

Вообичаено на овој ден неминовно е присуството на свештеници

Штипските гробишта беа масовно посетувани, а за разлика од досега сообраќакни проблеми речиси немаше, а организацијата на ЈП Исар беше функционална.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles