15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Прес на СДСМ Штип: Белиот дворец да се продаде,а парите да се вратат на граѓаните.

Белиот дворец односно,партиската зграда на ВМРО ДПМНЕ треба да се продаде ,а, парите да им се вратат на граѓаните,беше мегудругото речено денеска во прес обраќањето на СДСМ Штип.

На констатацијата на СДСМ писмено реагираа од ВМРО ДПМНЕ со следнава содржина.

За пресуда во која ВМРО ДПМНЕ не е страна во постапка и не е правосилна, ОК на ВМРО ДПМНЕ не би коментирал, но да  зборува и да обвинува за криминал СДСМ во која за пет години се обвинети за криминал со милионски суми неколку генерални секретари на влада со која истата раководи и мегааферата Рекет, а гласноговорник на невистините да е поранешен директор кој е променет од органот на управување на институцијата со која раководел поради утврдени незаконски дејствија, најмалку е незериозно, неодговорно и лицемерно, а за истото граѓаните се сведоци секојдневно, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles