20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Куче скитник на градските гробишта се всели во автомобил на штипјани и 45 минути не дозволуваше пристап

Огромно куче скитник утринава од гробот ја изело храната наменета за раздавање и тоа во присуство на ожалостеното семејство. Откако кучето ги преплашило присутните мајка и син, а тие тргнале кон возилото скитникот им приредил уште еден шок.

Два часа по немилиот настан штипјанката очевидно сеуште беше под стрес.

Утринскиот шок по средбата со опасното куче скитник се случило во блокот гробишта познат како рампа 2 каде постојано тврдат граѓаните има присуство на кучиња. Досега тие поминале низ многу стравови, а сега апелираат.

Надлежен за редот и безбедноста на градските гробишта во Штип е ЈП Исар, но тие велат дека кучињата скитници не влегуваат во нивните ингеренции.

Градските гробишта осекогаш биле место каде може да се сретнат кучиња скитници кои таму поради изобилието од храна доаѓаат од сите страни, па дури и од околните села. Досега конечно решение за овој проблем не е најдено.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles