13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Македонија и Турција ја продолжуваат соработката

Северна Македонија и Турција продолжуваат со одлична билатерална и економска соработка беше речено денес на средба меѓу македонскиот премиер Димитар Ковачевски и турскиот претседател Реџеп таип Ердоган. Трговската размена со Турција е во постојан пораст и од 8-то место во 2020 година, во првите три месеци од 2022 година оваа земја го зазеде 6-тото место на листата најзначајни трговски партнери на Северна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles