17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Прес на СДСМ: ВМРО ДПМНЕ ги троши народните пари за партиски унапредувања.

ВМРО ДПМНЕ ги троши народните пари за партиски унапредувања во општина Штип, обвинија денес на прес конференција од ВМРО ДПМНЕ.

Народните пари безмилосно ги трошеше и ги потроши СДСМ , возратија од Општината.

Клучно што треба да го знае СДСМ, но и јавноста е дека токму тие оставија долг од 5 милиони евра, кои граѓаните треба да ги плаќаат. Исто така, друга клучна информација е тоа што во моментов во Општина Штип има помалку вработени, во споредба со изминатите 5 години.  Затоа, лицемерно е да се зборува за трошење народни пари и унапредување на постоечки вработени, бидејќи тој начин е функционирање е карактеристичен единствено за партијата СДСМ, стои во реакцијата од општина Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles