11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Регулаторна го објави  калкулаторот за пресметка  според тарифни  модели,  а Бислимовски објасни и зошто струјата ќе биде уште поскапа. 

Секое домаќинство само ќе си направи пресметка за потрошената струја, изјави денес претседатеот на РЕК Марко Бислимовски.

Според Бислимовски, добро за граганите е тоа што високата дневна тарифа нема да влезе во ефтиниот период на потрошена струја.

И Покарј сите  напори и калкулации, кај граганите  останува убедувањето  дека струјата ке поскапи значително и дека посебно за нив проблематино ке биде во  грејниот  период„ Зошто струјата мора да биде току скапа е прашањето на кое Бислимивски одговри.

За идната недела Бислимовски најави уште една презентација  и сублимирање на јавното мислње по шро уште поконкртено ке се знае  кои категории на потршувачи коку ке плакаат за електрина енергија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles