19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Над 3.000 тужби за НАТО

Адвокатот Срѓан Алексиќ рече дека добил повеќе од 3.340 барања од српски граѓани кои би сакале да ја тужат НАТО алијансата поради рак како последица на употребата на осиромашен ураниум, додавајќи дека покренувањето на постапката се очекува наесен. Отштетата може да оди од 100.000, па и 300.000 евра, имајќи ја предвид штетата што ни ја направија, рече тој и нагласи дека „српскиот живот вреди колку и италијанскиот“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles