19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Благодарници за крводарителите во Пробиштип

По повод 14ти јуни – Светски ден на крводарителството, општинската организација на Црвениот крст од Пробиштип со поддршка од општината, го одбележа денот со доделување на благодарници и пригодни подароци на четворица крводарители од нашата општина кои дарувале крв над 50 пати. Црвениот крст од Пробиштип и за изминатата 2021 година го исполни и надмина планот за крводарителство, за што како организација го доби последователното  16-то јубилејно признание.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles