12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Жители на карбинското село Козјак со петиција бараат да им се врати спокојството. Тврдат дека нивниот сосед одгледува барем 60 кучиња

Со оваа петиција жителитеод карбинското село Козјак,  бараат соодветна реакција на општинските власти со цел да им се врати спокојството, нарушено од лавежот на домашните миленици од нивен сосед.

Освен спокојството, проблем е како што тврдат нашите соговорници и недоволното ниво на хигиена.

Градоначалникот Виктор Паунов е оптимист. Наскоро, согласно меѓуопштинската спогодба со штипската општина, состојбата ќе ја опсервира комуналниот инспектор од оваа општина.

Во мегувреме, за ТВ Стар прозваниот одгледувач на кучиња ги демантира соселаните за нивните забелешки. Тврди, дека ја има соодветната документација со која се докажува оддржувањето на оптималните услови за чување на домашни миленици,а нивниот лавеж не е причина за нарушеното спокојство на козјачани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles