11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Ракометарките  на  Астибо на  турнеја во Австрија

Женската ракометна екипа на  Астибо, член на Супер лигата на Македонија, овие денови се наоѓа на турнеја во Австрија, на покана  на најдобриот тим во Втората лига Холабрун. Штипјанки ќе учествуваат во промоцијата на  австриската екипа  за   најдобра во Втората лига. Во  Холабрун , во машката екипа, игра и штипјанецот Влатко Митков, екс репрезентативец на Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles