16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Србија: ЕУ нема да  ја “скрши“ Бугарија за Македонија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека ни помалку ни повеќе се залага за територијалниот интегритет на Србија за прашањето за Косово, колку што западните претставници се залагаат за територијалниот интегритет на Украина,  и  дек  не верува дека ЕУ ќе успее да го „скрши” отпорот на Бугарија кон Северна Македонија и Албанија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles