12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Карате: ЕП во карате  за кадети и јуниори во Прага

Од 17 до 19 јуни во Прага, Чешка  ќе се  одржи ЕП  во карате за кадети и  јуниори. Ќе учествуваат 1084 каратисти, меѓу нив и 35 македонски. Во составот на македонската репрезентација се наоѓаат  и членовите на КК Штип, Григор ХАЏИКИМОВ, кој на последното ЕП во сениорска конкуренција за малку испушти медал, иако забележа три победи  ( го освои 9 место) и  Љупче  МИХАЈЛОВ. Григор ХАЏИКИМОВ ќе настапи во категоријата  67 кгр, до 21 година возраст , додека  Љупче  МИХАЈЛОВ  во категоријата  до 68 кгр во  јуниорска конкуренција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles