15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Ново возило за ТППЕ – Пробиштип

Територијалната против пожарна единица во Пробиштип за прв пат доби комплетно ново противпожарно возило. Општина Пробиштип преку Бирото за рамномерен регионален развој при Министерство за локална самоуправа обезбеди средства во висина од 6 милиони денари и дополнителни 1,2 милиони денари од сопствениот буџет за набавка на возилото. Она што го изготвува општината за наредниот период е проект за изградба на нов објект за потребите на пожарната единица, и истиот би служел и како центар за обука на пожарникари од овој регион.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles