14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Од денес производителите и трговците треба да ги намалат цените согласно одлуката на Владата. Најважно е да се избегнат  манипулациите, вели министерот Бектеши.

Согласно владината одлука, од денес производителуте и трговците на основни животни намирници  треба да ги намалат цените. Според министерот за економија Бектеши,  размената на податоците треба да се случи  денес по што ке бидат формирани намалените цени.

Во целата ситуација со нивелирањето на цените, едно од главните прашања е дали трговците ке бидат спречени доколку креативно  на штета на граганите се обидат владината одлука да ја изманипулираат.

Владината одлука за нама,ување на цените  и напорите да нема изигрување на владината одлука   се за поздравување, но од

 Инаку, владината одлука за замрзнување на цените  од списокот производи се однесува до крајот на годината  а во мегувреме, полека се стабилизраат и берзанските цени на брашното, сончогледот и други клучни сировини.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles