12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Прес на СДСМ. Штипјани се почесто каснати од бездомни кучиња – ветениот стационар го нема

Се поголем е бројот на штипјани кои пријавувата напад од бездонми кучиња, а ветениот стационар и решавање на овој проблем не е ниту на повидок, рекоа денес на прес конференција од СДСМ.

Проблемот со стационарот и бездомните кучња е наследен од СДСМ. Нивна грешка е што е изграден несоодветен стационар кој има забрана од АХВ за користење, возврати градоначалникот Јорданов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles