19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Албанија: Рама бара Украина да го признае Косово

Албанскиот премиер Еди Рама денеска за време на престојот во Киев ја повика Украина да го преиспита својот став за признавањето на т.н. Косово, бидејќи, како што изјави, „тој народ го заслужува тоа“. Премиерот на Албанија, Еди Рама, за време на својот говор на средбата со неговиот украински колега Денис Шмихал, го привлече вниманието на Косово и истакна дека Украина сè уште не го признала Косово, пренесува Albenien Post.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles