11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

И годинава, на полни училници може да се надева само средното медицинско . Во останатите училишта  уписите не одат според планот

И годинава, на полни училници може да се надева само средното медицинско  во Штип. Овде, веќе на првиот ден од уписите слободни останаа само 75 места, додека 153 се пополнија.

Во останатите училишта, незивесно ќе биде до последниот ден, зашто интерес има, но и многу слободни места:

Првиот ден од уписите , многу надеж не донесе ниту во единственото средно училиште „Методија Митевски – Брицо“ во Делчево, каде од 186 слободни места се пополнија само 69.

Уписите ќе траат и утре до 19.00 часот, при што сите оние завршени основци кои не успеале да се пријават електронки, ќе добијат помош во училиштата.

Второто пријавување и шанса за упис ќе ја имаат вече на 21 и 22 јуни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles