20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Приведен вработен во Шумското стопанство Малешево од Берово. Злоупотребаувал службена положба и овластување

Приведен вработен во Шумското стопанство Малешево од Берово. Полицијата него го сопрела на регионалниот пат Берово-Виница, кај место викано „Обозна“, поради сомнение за незаконско издавање на испратници за превоз на дрва.

По преземени мерки и при претрес кај него и во неговото возило, биле пронајдени и одземени пари, повеќе кочани со испратници издадени од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, бланко испратници, чекан за жигосување на дрвна маса и мобилни телефони.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles