16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

7 мил ден за 288 вработени во МВР

Министерството за внатрешни работи изврши исплата на трошоци за храна за ноќна работа за 288 вработени кои работеле ноќе во текот на 2021 година, третина од полно работно време од своја годишна работна обврска. За таа цел од буџетот на МВР се обезбедени околу 7.000.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles