21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

ВМРО ДПМНЕ – Штип ги повикува сите утре на протест. Кризата и СДСМ, за нив  се исти пролем

Опозицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ на утрешниот протест во Скопје ги повикува сите незадоволни граѓани да и се придружат и да покажат отпор:

Утрешниот протест е најубавата прилика да се покаже отпор кон сегашната власт и да се отворат нови патишта за излез од безизлезот. Кризата  и СДСМ во овој момент се исто и граѓаните што побргу треба да се ослободат и од двете зла, стои во соопштението од ВМРО ДПМНЕ – Штип.

Сите оние кои сакаат да се приклучат за нив е обезбеден бесплатен превоз. место на тргнување е Нова пошта Штип кај Градскиот стадион во 18.00 ч, информираат од Партијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles