1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Западен Балкан: Шаленберг: Украина не може пред З.Балкан во ЕУ

Украина не смее да го претрка Западен Балкан за членството во ЕУ. Не смее да има првокласни и второкласни кандидати за ЕУ, предупредува австрискиот министер за надворешни работи Александар Шаленберг. „Не смееме да паднеме во геостратешка тунелска визија, туку мора да гледаме и кон југоисточниот дел на Европа. Мора да бидеме внимателни за сигналот што го испраќаме , потенцира Шаленберг.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles