16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

ЛС Штип: Признаниа за осуммина најдобри крводарители

Признаниа на осумина најдобри крводарители, денеска штипскиот градоначалник Иван Јорданов им овдешниот Црвен Крст им доделија во знак на благодарност за нивната заложба во спасувањето на нечиј човечки живот.

Во разговорот со нив и нивните семејства, Јорданов ја истакна подготвеноста секогаш кога за тоа е потребно, општината да им излезе во пресрет на овие хумани луѓе.

Хуманоста на штипјани е надалеку препознатлива,особено кога треба да се спаси нечиј живот. Дури ни периодот на Ковид пандемијата не ги спречи крводарителите да ја извршат својата хумана мисија.

Со 2265 крводарувања од 1591 крводарител за изминатата година, Штип и овој пат високо котира на листата најхумани градови во Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles