15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Штип: Од септември се воведува јавен превоз

Во Штип се воведува јавен превоз од Септември со дневен билет од 25 денари. Советот на Општината Штип ја изгласа одлуката за субвенционирање на општинскиот јавен линиски превоз, а беа донесени и другите законски основи за воспоставување на јавен линиски превоз. Со години па и децении граѓаните на Штип немаат можност како и граѓаните на другите општини да користат јавен превоз, туку целата општина е потпрена на можностите на такси превозот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles