11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Карате:Штипјани на ЕП во Прага 

ЕП за  кадети, јуниори и помлади сениори продолжува  и  денеска во  Прага. Вчера , во првиот ден, кадетите на Македонија беа поразени во поединечна конкуренција. Вечерва  ќе настапат штипските каратисти, Григор Хаџи-Кимов  и Љупче Михајлов. Григор  Хаџи-Кимов  ќе се појави во категоријата помлади сениори, до 21 година, до 67 кгр. Љупче Михајлов ќе се бори  во јуниорска конкуренција, до  68 кгр.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles