12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

СДСМ: 4.000 ХА државно земјиште за земјоделците

Владата предводена од СДСМ во време на светска економска и енергетска криза, во време на ограничени производи на светските пазари, презема мерки за унапредување на земјоделството и зголемување на домашното земјоделско производство, кажа на прес конференција членот на Комисијата за земјоделие на СДСМ Трајан Димковски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles