16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Горивата ќе надминат 2 евра за литар

Цената на   евросупер бензинот  во Хрватска  би можела  да поскапи за 70 куни  и да достигне 14,20  куни  за литар и 14,52 куни за евродизел. Ова значи дека горивата ке ја надминат цената од  2 евра за литар  со што економијата би  паднала во драматично искушение, пренесува Нова ТВ. Во таква состојба, узјавул министерот за финанасси Здравко Мариќ, тој веке немал решение за кризата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles