15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

ТВ Стар  ја продолжува доминацијата.  Убедливо најгледана е и во првите 5 месеци од оваа година

ТВ Стар  и понатаму е  убедливо најгледана македонска регионална телевизија, потврдуваат последните  истражувања на гледаноста  нарачани  од   ААВМУ,  а спроведени од  агенцијата Маркет  вижн. 

Со регионален  удел од 4,12 на регионално ниво, ТВ Стар   е  доминантно   најдобра,  бидејќи  останатите  регионални телевизии во ова истражување  се  приковани на самото дно,  а нивниот аудиториум е  симболичен и незначителен  во однос на ТВ Стар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles