11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Зголемени субвенциите за горива

Владата на Грција одобри дополнителни 375 милиони евра за субвенционирање на горивото а  одлуката  ќе стапи на сила од 1 јули. Со новите мерки се зголемува субвенцијата на таканаречениот проект Fuel Pass 2 од 45 евра на 80 евра месечно по сопственик на автомобил, додека субвенцијата за сопствениците на мотоцикли се зголемува од 35 на 60 евра. За островите субвенцијата се зголемува од 55 на 100 евра по возило.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles