3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Бескаматни кредити за обратни средства

Развојната банка започна со реализација на бескаматна кредитна линија за обртни средства за микро, мали и средни претпријатија. Износот на средствата за реализација на оваа кредитна линија е 10 милиони евра. Максимален износ на поединечен кредит е 60 милиони денари со рок на отплата до 36 месеци со вклучен грејс период до 12 месеци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles