1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

ЕУ: Бархеји: Борисов  е за пример

Еврокомесарот за проширување Вархеји преку Твитер експресно ја поздрави најавата на лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов дека ќе го поддржи францускиот предлог за почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија. Вархеји смета дека лидерот на бугарската опозициска партија ГЕРБ и експремиер, Бојко Борисов донел „историска одлука“ .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles