27.5 C
New York
Sunday, August 14, 2022

Buy now

spot_img

Обид за силување на возрасна жена во Штип, Напад со нож во Кочани

Вистинска драма во својот дом преживеала возрасна жена од Штип, откако дома била нападната од засега непознато лице. Инцидентот се случил среде бел ден околу 16.00 часот, кога непознат и заѕвонил на вратата, а потоа   физичлки ја нападнал и се обидел да ја силува.

Енергичноста и присебноста на жената на возраст од 70 години  и помогнале да се одбрани од напаѓачот по што успеала да се ослободи и спаси.

Случајот го потврдуваат и од полицијата , од каде засега повеќе детали не соопштуваат:

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од СВР – Штип.

Во меѓувреме, на сите им се советува внимателност , особено оние што живеат сами да не отвората врата на непознати, а сите сомнителни движења  и делување во соседството , веднаш да ги пријават во полиција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,435FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles