24.5 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Јунските пензии ќе се исплаќаат од вторник

Пензионерите со јунските пензии ќе може да располагаат од 28-ми месецов. Пензионерите што имаат картички од банкомат може истиот ден да ја подигнат пензијата. Остнатите што сакаат на шалтер ќе мора да ја подигнат пензијата во својата група. Како и досега исплатата на шалтер ќе се врши во 4 групи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles