21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Св. Николе: Засилена градежна офанзива

Општина Свети Николе во наредниот период ги засилува градежните активности. Во план се санирање на сите ударни дупки во градот.Поставување бекатон по руинираните тротоари и патеки, како им комплетна реконструкција и модернизација на расположливите паркови површини и спортски терени.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles