15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Петков ја достави оставката

Бугарскиот премиер Кирил Петков поднесе оставка од Владата, јави репортерот на БГНЕС.  Кирил Петков рано утрово пристигнал во зградата на Министерскиот совет, придружуван од обезбедувањето, но одби да даде изјава за медиумите. Оставката ја испратил преку курир, велат за БГНЕС од прес-центарот на Народното собрание на Бугарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles