13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

СА:Историја, јазик и билатерала надвор од преговори

Историјата, јазикот и билатералниот протокол не смеат да бидат дел од преговарачката рамка, смета Советот на амбасадори. Оттаму се апелира до сите политички субјекти без оглед на нивната идеолошка припадност, во соработка со невладиниот сектор да направаат напори за создавање заеднички ставови во надворешната политика за прашања од државен интерес сè со цел земјата успешно да ги надмине пречките во нејзиниот пат кон полноправно членство во Унијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles