15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Виница доби сензорна соба

Дневниот центар за лица со интелектуална и телесна попреченост  во Виница доби сензорната соба со која на корисниците во центарот, но и на лица од надвор ќе им се овозможи подобра социјализација и интеграција во образовниот систем и во општеството. Ова беше и повод за посетата на заменик министерот за труд и социјална политика, Енвер Хусејин  кој денес констатираше дека сите активностите се завршени, просторот е целосно реконструиран и опремен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles