1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Ново раководство на ВМРО во Пробиштип

Конституиран новиот Општински Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Пробиштип кој е комбинација од докажани професионалци во своите области но и млади кадри . Конституирањето доаѓа по изборот на Оливер Митев за нов локален лидер на ПАртијата. Тој е магистер по Правни науки со потесна специјалност Применета политика и дипломатија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles