21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Сите преживеани по пад на цесна

Утрово  на подрачјето на островот Брач се урна спортски авион од типот цесна и, според првичните информации, сите патници ја преживеале несреќата. Како што пренесува агенцијата Хина од приватни извори, при падот на авионот се повредени неколку лица. На лице место се спасувачки екипи, а за целиот настан се очекува да се произнесат надлежните служби.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles