16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Регионалните градоначалници од ВМРО ДПМНЕ организираа средба за заштита од пожари. Тројцата градоначалници од СДСМ не беа присутни

Иницијатива на ВМРО ДПМНЕ денес во Штип ги собра градоначалниците од Регионот, на заедничка координација пред сезоната на пожари. Намерата им е координирано да делуваат и да се одбранат, за на регионот да не му се повтори ланската пламена катастрофа .

Ваква превентивна одбранбена реакција, досега немало што значи дека лекцијата од лани е научена и дека пропусти ни случајно не смеат да се дозволат.

Во меѓувреме, општинските противпожарни единици се значително посилни.

Ова е во случај на најлошо сценарио, но најслаба точка и понатаму останува превенцијата. Што на овој план направија општините.

Во прилог на соодветното однесување кога во прашање се пожарите постојат и ригорозни закони , но виновници досега има многу малку, што веројатно е една од причините поради кои , неодговорноста и самоволието продолжуваат и понатаму.

Сепка, непогодите не познаваат партиска припадност . Од тие причини прашањето е зошто денес во Штип не се појавија градоначалниците од СДСМ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles