16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бившиот претседател го блокира работењето на Здружението Ловец.

Работењето на Ловното здружение Ловец од Штип е блокирано веднаш по изборите кои се одржале, а на нив бил избран нов претседател.

Од друга страна пртходниот претседател во писмено соопштение испратено до медиумите тврди:

На одржаните изборни собранија на Подружница 1 и Подружница 2 на Ловното здружение Ловец од Штип се констатирани неправилности. Констатираните нерегуларности се во спротивност со статусот на ЛЗ Ловец, поради што претседателот го има искористено своето право на вето, поради ова ќе има прегласување на подружница 1 и подружница 2, вели претседателот на ЛЗ Ловец.

Од друга страна, согласно статутот, претседател се избира од собранието на здружението кое брои 21 член, а се делегирани и избрани од петте постојни подружници. На списокот на членовите на собранието, го нема името на сега бившиот претседател. Останува прашањето,зошто бившиот прв човек на Здружението ја блокира работата на новоизбраниот претседал на оваа ловеќка асоцијација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles