16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Петков утре ќе го добие мандатот од Радев

Шефот на државата Румен Радев утре ќе му го додели мандатот на кандидатот за премиер, предложен од најголемата пратеничка група „Продолжуваме со промените“, за формирање влада во рамките на сегашниот парламент. Партијата на досегашниот премиер Кирил Петков има најголем број на пратеници и тоа значи дека тој повторно ќе го добие мандатот за составување на Влада, откако претходно му беше изгласана недоверба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles