15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Договори за општинско-корисна работа

Ангажираните 28 лица преку програмата Општинско-корисна работа 2022, ги потпишаа договорите, а веќе од утре, 1 јули, започнуваат со  активности. Ангажираните лица ќе даваат услуги во детската градинка, во Дневниот центар за лица со посебни потреби, во народната кујна, и  ќе вршат достава на основни намирници и нега за  кај стари и изнемоштени лица и лица со попреченост.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles