21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Стипендии за првенците на генерација

Градоначалникот на Општина Делчево, Горан Трајковски, денеска ги додели решенијата за општински стипендии на првенците на генерацијата 2021/2022 година од трите образовни институции во Делчево. Првенците на генерацијата од основните училишта ќе добиваат по 2.000 денари, а првенецот на генерацијата од СОУ „М.М.Брицо“ по 3.000 денари за период од 9 месеци за наредната учебна година. Инаку, Општина Делчево во континуитет доделува стипендии на талентирани ученици со цел да го награди нивниот успех, но и да ги мотивира учениците да постигнуваат подобри успеси на полето на образованието и знаењето.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles